Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det.

Om Cookies
Prova

Ligg på Plus från start - hela innehållet för 1 kr Fri tillgång till all lokaljournalistik.

Division 2 västra Herr

Tabell

Pos Lag M V O F +/- P
1 Lindome GIF Lindome 26 20 2 4 56 62
2 IS Halmia Halmia 26 19 0 7 44 57
3 IFK Malmö FK IFK Malmö 26 17 5 4 27 56
4 Hittarps IK Hittarp 26 15 5 6 32 50
5 Sävedalens IF Sävedalen 26 15 5 6 24 50
6 FC Rosengård 1917 Rosengård 26 14 3 9 14 45
7 Assyriska BK Assyriska BK 26 11 4 11 -15 37
8 Vinbergs IF Vinberg 26 10 5 11 8 35
9 BK Olympic Olympic 26 7 5 14 -20 26
10 KSF Prespa Birlik Prespa Birlik 26 8 2 16 -30 26
11 Ullareds IK Ullared 26 5 8 13 -23 23
12 Kvarnby IK Kvarnby 26 5 5 16 -34 20
13 Varbergs GIF FK Varbergs GIF 26 5 3 18 -44 18
14 Högaborgs BK Högaborg 26 3 4 19 -39 13
  • Lindome GIF 4-0 KSF Prespa Birlik
    BK Olympic 1-6 Hittarps IK
    Ullareds IK 0-2 Varbergs GIF FK
    Assyriska BK 0-0 Vinbergs IF
    IS Halmia 1-3 Sävedalens IF
  • Högaborgs BK 2-0 Kvarnby IK
  • FC Rosengård 1917 1-1 IFK Malmö FK
  • Hittarps IK 2-1 Ullareds IK
    Vinbergs IF 0-0 BK Olympic
    Kvarnby IK 2-0 IS Halmia
    Varbergs GIF FK 1-3 FC Rosengård 1917
    KSF Prespa Birlik 3-1 Assyriska BK
  • Sävedalens IF 1-1 Lindome GIF
  • IFK Malmö FK 1-0 Högaborgs BK
  • Lindome GIF 0-0 Kvarnby IK
    Vinbergs IF 0-0 Hittarps IK
    FC Rosengård 1917 1-1 Ullareds IK
    BK Olympic 1-0 KSF Prespa Birlik
    IS Halmia 0-2 IFK Malmö FK
    Assyriska BK 1-3 Sävedalens IF
  • Högaborgs BK 4-2 Varbergs GIF FK
  • Hittarps IK 3-1 FC Rosengård 1917
    IFK Malmö FK 0-2 Lindome GIF
    Ullareds IK 2-2 Högaborgs BK
    Kvarnby IK 1-3 Assyriska BK
    KSF Prespa Birlik 2-4 Vinbergs IF
    Varbergs GIF FK 1-2 IS Halmia
    Sävedalens IF 2-0 BK Olympic
  • Lindome GIF 4-1 Varbergs GIF FK
    Vinbergs IF 2-3 Sävedalens IF
    KSF Prespa Birlik 1-1 Hittarps IK
    BK Olympic 2-0 Kvarnby IK
    IS Halmia 4-0 Ullareds IK
    Assyriska BK 4-2 IFK Malmö FK
  • Högaborgs BK 3-5 FC Rosengård 1917
  • Hittarps IK 3-1 Högaborgs BK
    Ullareds IK 0-3 Lindome GIF
  • Kvarnby IK 0-5 Vinbergs IF
    FC Rosengård 1917 1-0 IS Halmia
    Sävedalens IF 2-0 KSF Prespa Birlik
    Varbergs GIF FK 1-4 Assyriska BK
  • IFK Malmö FK 1-1 BK Olympic
  • Assyriska BK 3-1 Ullareds IK
  • Vinbergs IF 1-3 IFK Malmö FK
    Sävedalens IF 1-0 Hittarps IK
    KSF Prespa Birlik 1-1 Kvarnby IK
    BK Olympic 0-0 Varbergs GIF FK
    IS Halmia 3-1 Högaborgs BK
  • Lindome GIF 1-2 FC Rosengård 1917
  • Hittarps IK 0-3 IS Halmia
  • Högaborgs BK 1-3 Lindome GIF
    Ullareds IK 3-1 BK Olympic
  • Kvarnby IK 0-0 Sävedalens IF
    FC Rosengård 1917 3-1 Assyriska BK
    Varbergs GIF FK 1-5 Vinbergs IF
  • IFK Malmö FK 2-1 KSF Prespa Birlik
  • Lindome GIF 2-1 IS Halmia
    BK Olympic 1-3 FC Rosengård 1917
    Kvarnby IK 3-1 Hittarps IK
    Sävedalens IF 0-3 IFK Malmö FK
    KSF Prespa Birlik 2-1 Varbergs GIF FK
    Assyriska BK 0-0 Högaborgs BK
  • Vinbergs IF 0-0 Ullareds IK
  • Lindome GIF 1-0 Sävedalens IF
  • IS Halmia 5-1 Assyriska BK
    Ullareds IK 1-1 Hittarps IK
  • Hittarps IK 3-0 Lindome GIF
    FC Rosengård 1917 0-1 Vinbergs IF
    IFK Malmö FK 2-0 Kvarnby IK
  • Ullareds IK 0-1 KSF Prespa Birlik
    Varbergs GIF FK 2-2 Sävedalens IF
  • Högaborgs BK 1-2 BK Olympic
  • Assyriska BK 1-4 Lindome GIF
  • Sävedalens IF 1-1 Ullareds IK
    BK Olympic 0-1 IS Halmia
    Kvarnby IK 1-3 Varbergs GIF FK
    Vinbergs IF 4-1 Högaborgs BK
  • IFK Malmö FK 4-1 Hittarps IK
    KSF Prespa Birlik 4-2 FC Rosengård 1917
  • Lindome GIF 4-0 BK Olympic
  • IS Halmia 2-0 Vinbergs IF
    Högaborgs BK 0-2 KSF Prespa Birlik
    Varbergs GIF FK 1-2 IFK Malmö FK
    Hittarps IK 5-1 Assyriska BK
    Ullareds IK 3-1 Kvarnby IK
  • FC Rosengård 1917 6-1 Sävedalens IF
  • Vinbergs IF 0-3 Lindome GIF
    IS Halmia 6-0 Kvarnby IK
  • Sävedalens IF 2-1 Högaborgs BK
    BK Olympic 2-2 Assyriska BK
    IFK Malmö FK 5-0 Ullareds IK
    Kvarnby IK 2-0 FC Rosengård 1917
    KSF Prespa Birlik 0-1 IS Halmia
    Varbergs GIF FK 0-7 Hittarps IK
  • BK Olympic 3-2 Vinbergs IF
    FC Rosengård 1917 3-0 Varbergs GIF FK
  • Assyriska BK 2-1 KSF Prespa Birlik
  • Högaborgs BK 2-2 IFK Malmö FK
  • Hittarps IK 2-1 BK Olympic
  • Sävedalens IF 0-2 IS Halmia
    Kvarnby IK 1-0 Högaborgs BK
    KSF Prespa Birlik 0-8 Lindome GIF
  • Vinbergs IF 2-1 Assyriska BK
  • IFK Malmö FK 3-1 FC Rosengård 1917
  • Varbergs GIF FK 2-2 Ullareds IK
  • Hittarps IK 3-0 Vinbergs IF
    Sävedalens IF 5-0 Assyriska BK
    IFK Malmö FK 1-0 IS Halmia
    Kvarnby IK 0-1 Lindome GIF
  • Ullareds IK 3-2 FC Rosengård 1917
    Varbergs GIF FK 4-3 Högaborgs BK
  • KSF Prespa Birlik 1-2 BK Olympic
  • Lindome GIF 3-0 IFK Malmö FK
    Vinbergs IF 1-0 KSF Prespa Birlik
    Högaborgs BK 1-1 Ullareds IK
    FC Rosengård 1917 0-2 Hittarps IK
    Assyriska BK 2-1 Kvarnby IK
    IS Halmia 2-0 Varbergs GIF FK
  • BK Olympic 2-5 Sävedalens IF
  • Hittarps IK 2-1 KSF Prespa Birlik
    FC Rosengård 1917 1-0 Högaborgs BK
    Ullareds IK 1-5 IS Halmia
    Kvarnby IK 3-3 BK Olympic
  • Varbergs GIF FK 0-4 Lindome GIF
    Sävedalens IF 1-0 Vinbergs IF
    IFK Malmö FK 1-1 Assyriska BK
  • IS Halmia 1-2 FC Rosengård 1917
  • Högaborgs BK 1-4 Hittarps IK
  • Lindome GIF 4-0 Ullareds IK
    Vinbergs IF 2-1 Kvarnby IK
    BK Olympic 0-2 IFK Malmö FK
    KSF Prespa Birlik 2-3 Sävedalens IF
    Assyriska BK 2-1 Varbergs GIF FK
  • Hittarps IK 2-1 Sävedalens IF
    FC Rosengård 1917 2-1 Lindome GIF
    IFK Malmö FK 1-0 Vinbergs IF
    Kvarnby IK 0-1 KSF Prespa Birlik
    Varbergs GIF FK 1-4 BK Olympic
  • Ullareds IK 1-2 Assyriska BK
    Högaborgs BK 0-7 IS Halmia
  • Assyriska BK 1-0 FC Rosengård 1917
  • Lindome GIF 5-0 Högaborgs BK
    Sävedalens IF 9-0 Kvarnby IK
    Vinbergs IF 6-1 Varbergs GIF FK
    BK Olympic 2-0 Ullareds IK
    KSF Prespa Birlik 0-6 IFK Malmö FK
  • IS Halmia 2-1 Hittarps IK
  • Lindome GIF 2-1 Hittarps IK
    Sävedalens IF 6-1 Varbergs GIF FK
    Vinbergs IF 1-2 FC Rosengård 1917
    BK Olympic 0-1 Högaborgs BK
    Kvarnby IK 1-3 IFK Malmö FK
    KSF Prespa Birlik 2-1 Ullareds IK
    Assyriska BK 1-4 IS Halmia
  • Hittarps IK 0-0 Kvarnby IK
    Högaborgs BK 1-2 Assyriska BK
    Ullareds IK 0-0 Vinbergs IF
    IFK Malmö FK 1-3 Sävedalens IF
    IS Halmia 3-0 Lindome GIF
  • Varbergs GIF FK 2-0 KSF Prespa Birlik
  • FC Rosengård 1917 4-2 BK Olympic
  • Lindome GIF 5-0 Vinbergs IF
    Hittarps IK 6-0 Varbergs GIF FK
    Assyriska BK 4-2 BK Olympic
    Högaborgs BK 2-3 Sävedalens IF
    Ullareds IK 1-2 IFK Malmö FK
  • FC Rosengård 1917 3-4 Kvarnby IK
    IS Halmia 5-0 KSF Prespa Birlik
  • Assyriska BK 2-4 Hittarps IK
    Vinbergs IF 0-2 IS Halmia
    BK Olympic 1-4 Lindome GIF
    IFK Malmö FK 2-1 Varbergs GIF FK
    Kvarnby IK 1-2 Ullareds IK
    KSF Prespa Birlik 3-2 Högaborgs BK
    Sävedalens IF 1-1 FC Rosengård 1917
  • Lindome GIF 4-0 Assyriska BK
    IS Halmia 3-2 BK Olympic
    Högaborgs BK 0-7 Vinbergs IF
    FC Rosengård 1917 4-0 KSF Prespa Birlik
    Ullareds IK 4-2 Sävedalens IF
    Varbergs GIF FK 4-1 Kvarnby IK
    Hittarps IK 0-0 IFK Malmö FK

Skytteligan

  • 1.
    Isak Petersson IS Halmia
    22
  • 2.
    Mathias Etéus Lindome GIF
    17
  • 2.
    Daniel Albano Neves Assyriska BK
    14
  • 4.
    Granit Sherifi FC Rosengård 1917
    13
  • 4.
    Mattias Hallberg Hittarps IK
    13
  • 4.
    Viktor Alexandersson Lindome GIF
    13
  • 7.
    Noor Zadran IFK Malmö FK
    12
  • 7.
    Fredrik Karlberg Lindome GIF
    11
  • 7.
    Medion Kabashi Vinbergs IF
    11
  • 7.
    Sami Güngör IFK Malmö FK
    11
Visa fler